İnternet Hizmetleri

Domain (Alan Adı) Hizmetleri

Alptech Teknoloji; alan adı tescili, alan adı yenileme, toplu alan adı kaydı ve alan adı transfer hizmetlerini sunmaktadır.

Online Alan Adı Kaydı: Online Alan Adı (Domain) Kaydı ile Tüm domain uzantılarımız anında aktif olmaktadır. Satın aldığınız her domain bir host tanımı yapmak şartıyla hemen yayına girecektir. com.tr uzantılı ticari firmalar ve şahıslar için tanımlanan uzantılar gerekli evraklar tarafımıza iletildikten sonra aktif olmaktadır.

Alan Adı Yönetimi: Alptech tüm domainleri size online yönetme imkanı sağlamaktadır. Yaptığınız dns değişiklikleri çoğu zaman anında gerçekleşmektedir. .tr uzantılı domainleri de sistemimiz üzerinden online yönetebilmektesiniz.

Ücretsiz Gelişmiş DNS Yönetimi: Alptech size ücretsiz dns server servisi sağlamaktadır. Alan adınızı Alptech dns servisini kullanarak kişisel bilgisayarınızı kullanma gibi tüm işlemleri ücretsiz yapabilirsiniz.

Ücretsiz Alan Adı Bilgisi Gizleme: Online Alan Adı Kaydı ile Tüm alan adı uzantılarımız anında aktif olmaktadır. Aldığınız her alan adı bir host tanımı yapıldığında hemen yayına girecektir. com.tr uzantılı alan adları gerekli evraklar tarafımıza iletildikten sonra aktif olmaktadır.

Ücretsiz Alt Name Server: Alptech üzerinden tüm alt name server tanımlama işlemlerini ücretsiz ve online olarak yapabilirsiniz.

Ücretsiz Alan Adı Yönlendirme: Alptech ile aldığınız alan adınızı herhangi bir başka web adresine ücretsiz yönlendirebilirsiniz.

Hesaplar Arası Alan Adı Taşıma: Alptech ile alınan herhangi bir ürününüzü ücretsiz olarak başka kullanıcının hesabına anında taşıyabilirsiniz.

Online Destek Hizmetleri: Telefon veya mail sistemimiz üzerinden bizimle 7/24 irtibata geçebilirsiniz.

Web Hosting (Web Barındırma) Hizmetleri

Alptech Teknoloji; Web Hosting ve Reseller Hosting çözümleriyle hosting hizmeti sağlamaktadır. Web Hosting hizmetimiz sayesinde web sitelerinizi sunucularımızda barındırabilir veyahut Reseller (bayilik) hizmetimizden yararlanarak hosting ticareti yapabilirsiniz.

Web barındırma hizmetini makul fiyat garantisiz ve kesintisiz hizmet politikasıyla sunan Alptech Teknoloji, sunduğu linux ve windows web barındırma hizmetiyle de amaca en uygun barındırma hizmetini sağlamaktadır.

Linux web barındırma için başlangıç paketleri, profesyonel paketler ve bayi(reseller) paketleri sizleri bekliyor.
Windows tarafından da yine başlangıç, profesyonel ve bayi paketleri sizin için özel hazırlanıyor ve bu doğrultuda özel hizmetten yararlanmanıza katkı sağlıyor.

Radyo Hosting

Çağımız teknoloji ve popülarite düşünüldüğünde Radyo Hosting’in öneminin ve popülerliğinin günden güne artması kesinlikle göz ardı edilemez. Çağın en büyük reklam araçlarından birisi radyo, sağlam bir altyapı ve kaliteli hizmet ile sunulduğunda ise dinleyenlerine memnuniyet duygusu yaşatabilmektedir.

Radyo Hosting’in kalite sınıflandırması da özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yayını dinleyen sayısını arttırmak, kesinti ve donma sorununun ortadan kaldırılması, kaliteli ses iletkenliği ve diğer ekstra özellikler kaliteli bir radyo hosting paketi ile sağlanabilmektedir. Diğer ekstra özelliklerden kasıt ise ilerleyen teknolojiyi sonuna kadar kullanarak en kaliteli yayını sunmak demektir. Yeni nesil radyo hosting hiçbir bilgisayara ihtiyaç duymadan otomatik DJ yöntemiyle de yayı yapmamıza olanak sağlamaktadır. Bu özellik yeni yer edinmeye başlıyor olsa da sağladığı kolaylıklar nedeniyle kendisini çabuk benimsetecek ve yer edebilecek gibi görünmektedir. Bu yazılım bir Türk tarafından geliştirilmiş olup WHM Cpanel’e entegre edilebilmektedir. Bu yazılımı yazan kişiler shoutcast trans özelliğini geliştirmiş ve panel sayesinde yönetilebilir hale getirmiştir.

24 saat yayın yapan bir radyo olmak istiyorsanız ve sürekli DJ bulundurmak da maliyet açısından sizleri yoruyor ise sisteme MP3 formatının yüklenebilmesi de radyo hosting için en önemli özelliklerden birisidir. Sisteme atacağınız MP3’ler sayesinde bir liste oluşturabilir ve DJ olmadan da 24 saat kesintisiz ve kaliteli bir radyo yayını yapabilirsiniz.

Streaming (Canlı Yayın) Hizmetleri

Etkinlik, sempozyum, mezuniyet, Spor Karşılaşması ve aklınıza gelebilecek her türden canlı yayın taleplerinizi Alptech Teknoloji kesintisiz yayınlamaktadır.

Desteklenen HTTP Protokolleri: HLS, MPEG DASH, MSS, HDS
Diğer Desteklenen Protokoller: RTMP, RTSP, ICECASTING, MMS
Desteklenen Formatlar: MP4, MP3, MOV, WMV, FLV, SMIL ve diğerleri
Desteklenen Video Codecleri: H.264 AVC, H.265 HEVC, ON2 VPX ve diğerleri
Desteklenen Ses Codecleri: AAC, HE-AAC, AC3, E-AC3, MP3 ve diğerleri

İstatistik ve Raporlama
CDN Streaming için ayrıcalıklı hissedeceğiniz
tüm raporlama ve istatistik özelliklerimiz...

Durum Raporları: İstek başlığına göre raporlama, Popüler başlık raporlaması
Canlı görüntüleyen raporlaması, 404 hata raporlaması

Gerçek Zamanlı İstatistik: 24 saatlik genel istatistik, 24 saatlik en popüler istatistiği
24 saatlik en popüler canlı akış istatistiği, 24 saatlik teslimat ve popülerlik istatistiği
404 hata istatistiği

Tarihi Yükümlülük Raporları: Özelleştirilebilir Raporlama Grafik Arayüzü, CDN Access Logları,
Yeni görüntüleyenler, Trend Görüntülemeler, Coğrafik Görüntülemeler,
Görüntüleme Logları, Lokasyon Logları, Cihaz ve Tarayıcıya göre raporlama,
Görüntülemelere, izleme zamanına, kullanıma ve coğrafyaya odaklama,
Ve daha fazlası

Bize Ulaşın

Desteğe ihtiyacınız varsa veya hizmetlerimiz hakkında bilgilendirilmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.